پروپوزال بررسی تاثیر استراتژی های مدیریت دانش بر کیفیت محصولات در شرکتهای دانایی محور

دسته بندي : مباحث رشته ها » پروپزال
پروپوزال بررسی تاثیر استراتژی های مدیریت دانش بر کیفیت محصولات در شرکتهای دانایی محور دارای 30صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

عنوان پروپوزال: بررسی تاثیر استراتژی های مدیریت دانش بر کیفیت محصولات در شرکتهای دانایی محور

تعداد صفحه: 30صفحه
فونت: B ZAR
فاصله سطرها: 1.15
منابع فارسی و لاتین: دارد
پرسشنامه و ضمائم: دارد
بندهای پروپوزال: عنوان، مقدمه، بیان مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف پژوهش (هدف اصلی، اهداف جزئی)، فرضیه های پژوهش، تعریف مفاهیم پژوهش (تعریف مفهومی، تعریف عملیاتی)، روش تحقیق، طرح پژوهش، ابزار اندازه گیری، روش تجزيه و تحليل داده ها و...
پروپوزال مدیریت صنعتی گرایش تولید
عنوان:
بررسی تاثیر استراتژی های مدیریت دانش بر کیفیت محصولات در شرکتهای دانایی محور

مقدمه:
ابداعات نوآوری گرایش بسیار شدیدی به دانش، تخصص و تعهدات کارمندان به عنوان ورودی¬های کلیدی در فرآیند خلق ارزش دارد. این در حالی است که سازمان¬ها با نوآوری پذیری بالاتر، در پاسخ به تغییرات محیطی و همچنین گسترش قابلیت¬های جدید که به آن¬ها برای دستیابی به عملکرد بالاتر کمک می¬کند، موفق¬تر خواهند شد. از¬طرف دیگر دیدگاه دانش محور ، سازمان¬ها را به عنوان مخازن دانش و شایستگی مجسم می کند.(سابرامین،2005)این درحالی است که نظریه نوآوری (براساس دیدگاه سازمانی و مدیریت دانش)یکپارچگی توسعه و کاربرد دانش را تسهیل می کند(مونتز،2004).
امروزه رقابت برای بهبود کیفیت محصولات به عنوان یک مسئله راهبردی کلیدی برای سازمان هایی که در بخش تولیدی فعالیت می کنند، شناخته شده است. سازمان¬هایی که به سطح بالاتری از کیفیت محصولات دست می یابند، سطوح بالاتری از رضايتمندي مشتريان را به عنوان مقدمه¬اي براي دستيابي به مزيت رقابتي پايدار خواهند داشت(گوداف و هایر،2008).
در حال حاضر شركت ها و سازمان هاي بسياري در جهان بر روي مديريت دانش سرمايه گذاري كرده اند. علی رغم  موفقیت برخی، سازمان های بسیار زیادی نیز با شکست مواجه شده¬اند. به نظر می¬رسد يك سري از شرايط، موقعيت¬ها و چالش¬ها منجر به موفقيت يا شكست نهايي فعاليت مديريت دانش در سازمان مي¬شود، بنابراين قبل از اين كه منابع كمياب سازمان در چنين حوزه پر ريسكي سرمايه¬گذاري شود ، مديريت بايد به دنبال ابزاري باشد تا عدم اطمينان پروژه مديريت دانش را كاهش دهد. همچنین عدم وجود مكانيزم هاي صحيح ارزيابي وضعيت جاري سازمان براي اجراي مديريت دانش و يا توسعه فعاليت هاي مديريت دانش، اين نوع سرمايه گذاري را در ذهن مديران تنها به يك هزينه اضافي تبديل نموده است. بدین صورت برای هدفمند نمودن استفاده از دانش به عنوان مزیت رقابتی و راهبردی و نیز سازماندهی مراحل توسعه مديريت دانش در سازمان،  شناخت وضعيت موجود سازمان در زمينه مديريت دانش و تعيين عوامل مؤثر برتصميم گيري يك سازمان براي به كارگيري و بهبود مديريت دانش امري ضروري و حياتي است .به عبارتی دیگرانجام تحلیلی عمیق از سطح بلوغ سازمان در زمينه مديريت دانش امري ضروري است. بلوغ سازمان در مديريت دانش، ميزان قابليت ها و توانمندي هاي يك سازمان در ابعاد مختلف مؤثر بر مديريت دانش است.هر سازمان، با توجه به فعاليت هايي كه در زمينه مديريت دانش انجام داده، در سطحي از بلوغ قرار مي گيرد كه اين سطح نشان دهنده وضعيت جاري سازمان در زمينه مديريت دانش است. 

دسته بندی: مباحث رشته ها » پروپزال

تعداد مشاهده: 1674 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.rar

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 30

حجم فایل:55 کیلوبایت

 قیمت: 22,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    پروپوزال بررسی تاثیر استراتژی های مدیریت دانش بر کیفیت محصولات در شرکتهای دانایی محور دارای 30صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.